ONLEX – Kancelaria Radcy Prawnego – Anna Pałecka – Błaszczyk

Nowy Rok – nowy SOD. Nowa siedziba biura. Nowa stała obsługa. Nowe audyty. Wygrane sprawy

309 Wyświetleń

Dzień dobry Drogi Czytelniku,

Nowy Rok – nowy SOD, chciałby się powiedzieć, bo począwszy od stycznia 2023 r. zwiększyła się wysokość dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, która wyniesie:

1) 2400 zł na pracownika ze znacznym stopniem niepełnosprawności,

2) 1350 zł na pracownika z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,

3) 500 zł na pracownika z lekkim stopniem niepełnosprawności.

Kwoty dofinansowania do osób ze szczególnymi schorzeniami pozostają na tym samym poziomie (odpowiednio 1200, 900 i 600 zł).

Na zdjęciu widoczek ze szkolenia w Zakopanem, które udało się przeprowadzić po 3-letniej covidowej przerwie. W Zakopanem powitała nas wiosna, ale w trakcie pobytu spadł śnieg, co skwapliwie udokumentowałam.

Nowa siedziba firmy

Ostatecznie dokonałam zmiany siedziby Kancelarii, zapraszam Klientów do biura przy al. gen. Chruściela „Montera” 54 m. 20 w Warszawie. Mamy windę i prawdziwie miejskie widoki.

Moi Czytelnicy wiedzą, że zawsze staram się znaleźć rozwiązanie, często znajdując wyjście z najgorszej sytuacji. Spotkanie może być początkiem nowej współpracy.

Nowa stała obsługa

Nie wszyscy natomiast wiedzą, że oferuję także stałe wsparcie dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne, aby nie musiały potem toczyć długotrwałych batalii z organami administracji i przed sądem, a jeśli już do nich dojdzie, to miały moje pełne wsparcie.

Mam ścisłe grono Klientów, z którym współpracuję na stałe – i tylko czasem znajduje się miejsce dla kolejnego podmiotu. Teraz właśnie jest ten czas. Jeśli zdarza się często, że PFRON wstrzymuje Ci dofinansowanie, nie masz pewności co do możliwości wydatkowania środków zakładowego funduszu rehabilitacji, masz ciągłe problemy z orzeczeniami o stopniu niepełnosprawności, to masz teraz szansę podjąć stałą współpracę z Kancelarią.

Nowe audyty

Przeprowadzam także audyty z zakresu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zakładów pracy chronionej, udzielania ulg we wpłatach na PFRON.

Prowadzę także szkolenia z tego zakresu – otwarte i wewnętrzne dla firm.

A przede wszystkim specjalizuję się w prowadzeniu sporów w tej tematyce.

Nowe wygrane sprawy

Grudzień i styczeń to nowe wygrane sprawy, w tym:

1) wpłaty na PFRON w związku z wydatkowaniem środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po audycie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej – wygrana przed WSA (czekamy na uprawomocnienie),

2) dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych – kilka wygranych spraw przed WSA w Warszawie,

3) wstrzymanie przez WSA wykonania decyzji Ministra Rodziny i Polityki Społecznej,

4) uzyskanie rozłożenia na raty wpłat na PFRON,

5) zwrot kosztów egzekucji administracyjnej,

6) uzyskanie stwierdzenia nieważności decyzji Prezesa Zarządu PFRON nakazującej zwrot dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych,

7) umorzenie wielu postępowań w sprawie zwrotu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

Doczekaliśmy się także nowego sposobu rozpatrywania spraw przez PFRON – organ bada terminowość opłacenia kosztów płacy za pracowników niepełnosprawnych i to daje duże możliwości – trzeba jednak być przygotowanym pod kątem dokumentacji.

Coraz więcej firm jest audytowanych przez KAS w zakresie ZFRON i tu powstaje całkowicie nowy obszar sporów dotyczących praktyki zerowania wydanych wcześniej zaświadczeń o pomocy de minimis.

Pozdrawiam
Anna Pałecka-Błaszczyk
radca prawny

***

Zamrożenie cen prądu dla przedsiębiorców MŚP

Dzisiaj przypominam Ci o możliwości skorzystania z zamrożenia cen prądu.

Oświadczenie, zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. b ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (Dz. U. Nr 2243) mogą złożyć w szczególności przedsiębiorcy mający status [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Anna Pałecka-Błaszczyk

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Onlex Kancelaria Radcy Prawnego Anna Pałecka-Błaszczyk w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.