ONLEX – Kancelaria Radcy Prawnego – Anna Pałecka – Błaszczyk
Wierzę w to, co robię. Moją misją jest niesienie realnej pomocy osobom, które zmagają się z problemami związanymi z PFRON.
Działam ze spokojem, ale zdecydowanie – wytrwale i długofalowo, według przemyślanej strategii, a czasem kieruję się intuicją i wtedy działam spontanicznie. Zawsze osobiście. Lubię moją pracę i czuję jej sens.
Odzyskuję środki, minimalizuję ryzyko, zatrzymuję egzekucje, bronię tam, gdzie inni odpuszczają. Nie musisz znać przepisów – wystarczy, że przekażesz mi problem. Resztą zajmę się ja.
Umów konsultację i zyskaj spokój.
Radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, mogę reprezentować Cię przed PFRON, Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz innymi organami administracji, organami podatkowymi i skarbowymi, sądami administracyjnymi WSA i NSA, a także sądami powszechnymi w sprawach cywilnych, z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Nieobce są mi sprawy z zakresu prawa karnego dotyczące wyłudzenia dotacji w postaci dofinansowania. Prowadzę także sprawy związane z odpowiedzialnością osób trzecich, w tym z tytułu wpłat na PFRON, a także sprawy dotyczące egzekucji administracyjnej. Lubię także sprawy dotyczące nakazania zwrotu udzielonej pomocy publicznej w okresie pandemii (środki z FP, FGŚP, zwolnienie z opłacania składek ZUS i zbieg).
Doświadczenie zdobywałam w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, gdzie ostatnio byłam zatrudniona na stanowisku głównego specjalisty ds. legislacji.
Następnie pełniłam funkcję wiceprezesa organizacji pracodawców OBPON.ORG. Pełniłam funkcję przewodniczącej rady nadzorczej spółki akcyjnej. A od kilkunastu lat wykonuję zawód radcy prawnego, od 2019 r. prowadzę indywidualną kancelarię ONLEX w Warszawie. Prowadzę szkolenia nieprzerwanie od 1999 r. Piszę bloga. Jestem współautorką komentarza do ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz komentarza do jednej z nowelizacji tej ustawy. Jestem autorką książki Pomoc publiczna dla pracodawców osób niepełnosprawnych.
Ciągle zmieniające się przepisy i ich interpretacje powodują, że tematyką tą naprawdę trudno się znudzić, i choć są to sprawy skomplikowane, to dla mnie zajmowanie się nimi stanowi nie tylko pracę, ale i przyjemność.
Cały czas rozszerzam swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną, i jako słuchacz, i jako wykładowca. Uwielbiam czytać inteligentne kryminały i oglądać pisma z wystrojem wnętrz. Fascynują mnie zapachy i podróże.