ONLEX – Kancelaria Radcy Prawnego – Anna Pałecka – Błaszczyk

Przedłużenie możliwości składania wniosków o dofinansowanie z WUP

157 Wyświetleń

Drogi Czytelniku,

Muszę Cię poinformować, że właśnie w Dzienniku Ustaw – Dz. U. z 2020 r., poz. 1639 – została opublikowana:

ustawa z dnia 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw

Przedłużenie możliwości składania wniosków o dofinansowanie z WUP

W swoim pierwszym artykule zawiera przepis ważny dla wszystkich pracodawców odczuwających negatywne skutki finansowe w związku z epidemią COVID-19, a mianowicie wydłużający termin składania wniosków do wojewódzkich urzędów pracy o dofinansowanie pracowników na podstawie art. 15g i 15gg ustawy „covidowej”.

Przedłużenie możliwości składania wniosków o dofinansowanie z WUP

Zostaje wprowadzony nowy przepis art. 15gh, zgodnie z którym wnioski o przyznanie świadczeń na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, o których mowa wart.15g i art.15gg, mogą być składane najpóźniej w terminie 30 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Jest to o tyle korzystne, że z informacji uzyskanych bezpośrednio z WUP wynika, że pracodawca ma prawo wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie na każdego pracownika (zleceniobiorcę objętego pełnym ubezpieczeniem) na okres 3 miesięcy. Może zatem złożyć więcej niż jeden wniosek, a kolejnym wnioskiem objąć nowych pracowników.

 

Pozdrawiam
Anna Pałecka-Błaszczyk
radca prawny

Photo by CDC on Unsplash

***

Przedłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności – w projekcie tarczy antykryzysowej w związku z pandemią koronawirusa

Tarcza antykryzysowa rozwiązuje także kwestie dotyczące orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności, a także orzeczeń o niezdolności do pracy.

Jest rzeczą powszechnie znaną, iż orzeczenia te w większości przypadków są wydawane na czas określony, a koronawirus nikogo nie pytając o zdanie, wyeliminował możliwość uzyskania kolejnego orzeczenia [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Anna Pałecka-Błaszczyk

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Onlex Kancelaria Radcy Prawnego Anna Pałecka-Błaszczyk w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.